MESUDİYELİ ŞAİR VE YAZAR DURAN SAVAŞ 3. KİTABINI ÇIKARDI

Ordu Mesudiyeli Şair ve Yazar ‘Duran Derin Duygu Gülistan’ adlı 3. kitabını çıkararak kitapseverlerin beğenisine sundu. Sarıyayla Ispanasa Köyü doğumlu Yazar ile yaptığımız kısa söyleşiyle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Ordu Mesudiye Gazetesi:-Sayın Duran Savaş, öncelikle yeni kitabınız hayırlı uğurlu olsun. Duran Savaş kısaca kimdir? Eğitim hayatınızı kısaca öğrenmek isteriz.
Duran Savaş: Ordu ili, Mesudiye ilçesine bağlı Sarıyayla köyünde doğmuş ama daha iyi koşullarda bir yaşam için aile büyüklerimin aldığı kararla İstanbul’a göç eden ve 6 yaşından itibaren İstanbul’un incisi Sarıyer’e bağlı Pınar Mahallesi’nde büyümüş bugünlere gelmiş halktan bir bireyim. Eğitim alanında hizmet veren bir kamu kurumunda devlet memuru olarak görev yapıyorum
-Duran Bey, Şiir mi Öykü/Roman mı?
D. Savaş: Edebiyat kalemi elinden düşmeyen birisi için zor bir soru oldu. Böyle bir ayrım yapamam ancak duygularım beni hangi alana yönlendirirse okuyucularımla gönül köprülerimizi aynı yoğunlukta inşaa etmeye devam ederim.
-Derin Duygu Gülistan kitabınızın bir hikayesi var mı?
D.S.: Elbette hayat başlı başına bir hikayedir. Benim hikayemde kuşaklar arasında oluşan uçuruma dikkat çekmekti. Z-Y-X kuşakları arasında ki kültürel kopukluk her geçen gün artmakta, tekrar bu kuşakları birbirine bağlamak hedefiyle yola çıktım ve umarım başarmışımdır. Her kuşak bu eserimde kendinden bir şeyler bulabilir. Ancak en çok Z kuğı gençlerinin dikkatle okumalarını tavsiye ederim.
-Bu güzel röportaj ve bize ayırdığınız zaman için teşekkür eder, Türk Edebiyat ve Kültür hayatına nice eserler kazandırmanızı temenni ederiz.
D. Savaş: Ben teşekkür ederim keyifli bir sohbet oldu. Sevenlerime, takipçilerime sonsuz teşekkürler. Son olarak şunu söylemek istiyorum. “Derin Duygu Gülistan” ı mutlaka okusunlar. Bu eser, üzerinde ciddi emek harcanmış ve gönül dünyanızda unutulmayacak izler bırakacak ve hatta uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız bir baş yapıt olacaktır.

Leave a Response