MESUDİYELİLER BURS TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kısa adı MESVAK olan Mesudiyeliler Vakfı, Başkan Ahmet Ali Şengönül önderliğinde İstanbul’da Mesudiye köy dernek başkanlarıyla kahvaltılı toplantı gerçekleştirerek, yapılan çalışanları anlatıp, burslarla ilgili bilgi verdi.

ORMESHA: Mesudiyeliler Vakfı Başkan Ahmet Ali Şengönül önderliğinde İstanbul’da Mesudiye köy dernek başkanlarıyla kahvaltılı toplantı gerçekleştirerek, yapılan çalışanları anlatıp, burslarla ilgili bilgi verdi. Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen kahvaltılı toplantının sunuculuğunu vakıf yönetim kurulu üyesi ve Bengü Türk Televizyonu sunucularından Tekin Toklucu yaptı.

 

Vakıf ve amaçları hakkında kısa bir açıklama yaparak tüm katılımcılara, “Hoş geldiniz” diyen Toklucu daha sonra sözü Başkan Ahmet Ali Şengönül’e verdi.

Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Ahmet Ali Şengönül

Mesudiyeliler Vakfı Başkan Ahmet Ali Şengönül yapılan çalışanları anlatıp, burslarla ilgili bilgi vererek, “Biz hayır hasanet işi yapıyoruz. Hayırsever insanlarımızdan aldığımız bağışlarla yıllardır burs veriyoruz. Bu zamana kadar 2 bin 500’den fazla öğrencimize burs verdik. Burs alan öğrencilerimiz doktor, mühendis, hakim, savcı, avukat, öğretmen gibi meslekleri edindiler.

Şimdi onlarda vakfımıza burs veriyorlar. Bu yıl da burs vereceğiz. Başvurular bitince değerlendirmeleri yapıp, a sonra öğrencilerimizin hesaplarına paralarını aktaracağız.” diyerek, yönetim kurulu adına katılan herkese teşekkür etti.

Mesvak logo

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi GYY. Sefai Uzunyurt, en iyi yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu belirterek, “Mesudiyeliler Vakfımız 20 yılı aşkın süredir öğrencilerimize karşılıksız eğitim desteği veriyor. Burs alan öğrenciler vakfı, köyünü ve Ordu’yu unutmayıp, gün geldiğinde hizmetleriyle karşılık verirlerse, istenen amaca en iyi şekilde ulaşılmış demektir. Bu anlamlı hizmeti sunan başlangıçtan bu güne tüm başkanları ve yönetim kurullarını kutluyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Ümraniye Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Karataş ise güzel bir toplantı olduğunu belirterek, “Vakıf bizim. Bize ne görev düşerse, ne istenirse emrinizdeyim” diyerek, destek sunacağını belirtti. Daha sonra söz isteyen başkanlara söz verilerek, görüş ve önerileri alındı. Toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sonlandırıldı.

 

 

 

 

Leave a Response