MHP’NİN YENİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ORDULU İSMAİL FARUK AKSU

Ordu doğumlu olup 3 Dönem İstanbul Milletvekili olarak başarılı çalışmalara imza atan MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından, kendisinden sonra en etkili görev olan MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine atandı

ORMESHA- Doğa Uzunyurt: MHP’de MYK toplantısı sonrasında Ordulu İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 1963 Ordu doğumlu olup 25’inci, 26’ncı ve 27’nci Dönem İstanbul Milletvekili, 25’inci ve 26’ncı Dönem TBMM Adalet Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, 27’nci Dönem TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkan Vekili olarak başarılı çalışmalara imza atan Aksu, Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından, kendisinden sonra en etkili görev olan MHP Genel Başkan Yardımcılığına atandı.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdikten sonra, Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayan Aksu, Kamu kurumlarında Uzman Yardımcısı, Uzman, Şube Müdürü, Daire Başkanı, Bakanlık Müşaviri, Müsteşar Yardımcılığı, Müsteşarlık ve çeşitli kurul üyelikleri görevlerinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan İsmail Faruk Aksu’nun MHP Genel Başkan Yardımcılığına seçilmesi Parti teşkilatı ve Ordulu hemşerileri arasında memnunlukla karşılandı. Yerel seçimler öncesi böylesi önemli bir göreve Ordulu bir ismin gelmesi, Belediye başkanlığı adaylığında bu kez Ordulular’ın hak ettikleri adaylık sayısını alacakları umutlarını arttırdı.

Leave a Response