MUHTAR YURTÇU KÖYÜNE İLAVE SU GETİRDİ

 

Sarıca Köyü Muhtarı Tacettin Yurtçu, soruna çözüm bulmak için köy arazilerinin değişik yerlerinde bulunan suları, köy merkezine akıttı.

Sarıca Köyü Muhtarı Tacettin Yurtçu

ORMESHA – Namık Kemal Tuncer: Her geçen yıl içme suyu ve bahçe sularında sıkıntıların arttığı Sarıca Köyü Muhtarı Tacettin Yurtçu, soruna çözüm bulmak için bir sadece OSKİ’yi beklemek yerine, kendisi girişimlerde bulunarak, köy arazilerinin değişik yerlerinde bulunan suları köy merkezine akıtmak için çalışma başlattı.

Kafi Sarıca Köyü Muhtarı Tacettin Yurtçu suyla ilgili çekilen sıkıntıları ve gelişmeleri, Mahallemize daha önce köylülerimizce imece olarak getirdiğimiz su, oluşan kuraklık ve fazla kullanıma bağlı olarak yetersiz hale geldiğinden, bizi yeni su kaynakları aramaya zorladı. Buna bağlı olarak su gözelerinin yanında ve ayrıca yayla mevkiinde yeni kaynaklar bularak su ihtiyacını bir nebze olsun gidermiş olduk. Bize yoğun gayret ve katkı sağlayan iş adamı sayın İdris Özdemir’e ve komşularımıza teşekkür eder, su kullanımında daha tasarruflu olunmasını bekler, Ordu Mesudiye Gazetesi aracılığıyla Türkiye’nin her yerindeki köylülerimize selam ve saygılarımı sunarımdiyerek, muhtarlık makamının mazeret bulma değil, çözüm üretme yeri olduğunu belirtti.

 

 

Leave a Response