MUHTARLARIN DERDİ YOL VE SU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi yöneticileri Mesudiye’nin 70 muhtarıyla sorunları tespit etmek için toplantı yaptı. Muhtarların en öncelikli sorunu yol ve su

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Ordu Büyükşehir Belediyesi Gurup Başkanı İsmet Yücesoy ve Daire Başkanları Sait İnan ve Zabit Yön’ün katıldığı İstişare toplantısı, mahalle Muhtarları ve Mesudiye Belediyesi Meclis Üyeleriyle birlikte, Yılmaz Korkmaz Kültür Merkezinde yapıldı. 70 mahallenin muhtarlarının görüşleri ve yapılmasını istedikleri işler not alındı. En çok yol ve su sorunlarının olduğu,  Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) personelinin  Mesudiye’de çok az olduğu, Mesudiye sahasının büyük olması nedeniyle personelin yetişemediğini, acilen personellerini sayısının çoğaltılmasını istediler.

OSKİ yetkilileri ise Mesudiye’de yol ve su sorunlarının çözülmesi noktasında gerekeni yapacaklarını belirtiler.  Mesudiye’de bulunan tarihi yerlerin tespit edilerek korunması noktasında önlem alınması için çalışmalar yapılacağını belirttiler. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “burada konuşulan konuların takipçisi olacağız büyükşehirden buraya gelen yetkililere, siz değerli muhtarlarımıza toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Mesudiye’mizin eksikliklerini tespit ederek, çözüm yollarını tartıştık. Mesudiye’mize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Leave a Response