O, HEP HALKIN İÇİNDE

Ordu’nun 19 ilçe belediyesi arasında halkla en fazla içiçe olan başkanı olarak Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül seçildi. Bu istatistikte, başkanların günlük olarak ziyaret ettikleri köy sayısı, STK toplantıları ve diğer faaliyetlere katılım dikkate alındı.

 

ORMESHA: Ordu’nun Mesudiye ilçesinin Belediye Başkanı İsa Gül, Ordu’nun 19 ilçesi ve Türkiye’nin birçok ilçe belediye başkanı arasında zirveye çıktı. Düğün, cenaze başta olmak üzere halkla en fazla iç içe olma, başkanların günlük olarak ziyaret ettikleri köy sayısı, görev yaptıkları ilçelerin gurbetteki STK toplantıları ve diğer faaliyetlerine katılımları dikkate alındı.

 

 

Başkan Gül Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Bizim unvan sahibi olma gibi bir sorunumuz yok. Halkımızın acılı gününde, sevinçli anlarında onlarla olmak zaten vicdan borcumuz, içimizden gelen insani bir davranış. Yoksa kimse bizi zorlamıyor, her yer yetiş diye. Eğer benim içimde olmasa ben de her yere gitmez, katılmamak için mazeretler sunabilirim. Ama bu benim kişiliğime de belediyecilik anlayışıma da yakışmaz. Belediye başkanlığı yatma, sadece maaş alma yeri değil. Tam tersi koşma, terleme, yorulma, çalışma, hizmet üretme, sorun çözme makamı. Halkımızın acısıyla acı duyma, sevinciyle sevinme, şehrin emini olabilme çabasıdır.

Koşturmak bizi yormuyor, tam ters, içimizden geldiği için mutlu ediyor” diyerek, Kaymakam M. Emre Canpolat ile de çok uyumlu bir çalışma içinde olduklarını ifade etti.

Leave a Response