OBKD BAŞKANI SEFAİ UZUNYURT, “AMERİKA KANLI ELİNİ TÜRKİYE’DEN ÇEK” DEDİ

ABD Başkanı Joe Biden 24 Nisan açıklamasında ‘soykırım’ sözcüğünü kullanması üzerine bir açıklama yapan Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, ”Tarihinde 30 milyon Kızılderili ve milyonlarca Zenci’nin katledilmesi ve soykırıma uğratılması bulunan Amerikalılar ve ABD Başkanı Joe Biden’in Türkiye’ye söyleyecek tek bir kelimesi bile olamaz” dedi

Türkiye’ye gelen Kızılderili torunları Sefai Uzunyurt ile…
ORMESHA: ABD Başkanı Joe Biden 24 Nisan açıklamasında ‘soykırım’ sözcüğünü kullanması üzerine bir açıklama yapan Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, ”Tarihinde 30 milyon Kızılderili ve milyonlarca Zenci’nin katledilmesi ve soykırıma uğratılması bulunan Amerikalılar ve ABD Başkanı Joe Biden’in Türkiye’ye söyleyecek tek bir kelimesi bile olamaz. Osmanlı Devleti ve Türkler, Ermenilere “Milleti Sadıka” ismini vererek, Bakanlık dahil her türlü devlet görevine getirmiş, yüzyıllar boyu kardeş kardeşe yaşamıştır.
Kızılderili

Osmanlı Devleti’nin zayıflaması üzerine Doğu Anadolu’da kukla bir devlet kurarak bölgeye yerleşmeyi planlayan İngilizler’in Ermenileri kışkırtması ve İngilizlerin bölgede hakimiyet kurmasını önlemek ve Ermenileri kendi tarafına çekmek isteyen Ruslar’ın kışkırtmalarıyla Ermeniler isyan etmişlerdir. 1. Dünya Savaşı sırasında Ermeniler olaylar çıkarıp Türkler’i öldürmeye başlayınca, Osmanlı Devleti, ayaklanmayı önlemek için kendi vatandaşı olan Ermenileri Doğu Anadolu bölgesinden, kendi toprağı olan Suriye bölgesine zorunlu gçöe tabi tutmuştur. Tarihte dünyanın pekçok devleti iç ayaklanmalarda benzer uygulamaları tatbik etmiştir.

OBKD yönetim kurulu

 

Bu zorunlu göç sırasında bazı saldırılar, soğuk, hastalık gibi sebeplerle Ermeni vatandaşlarımızdan 300 bine yakını hayatını kaybetmiştir. Ayni dönemde Ermeniler, erkekleri savaşta olan Türk köylerini basarak Kadın, Çocuk ve Yaşlı erkeklerden oluşan yaklaşık 400 binden daha fazla Türk’ü öldürmüşlerdir. Ermenilerin ve Ermenileri kışkırtan Avrupa ve Devletleri ve Amerikalılar, 1. Dünya Savaşı’nda 1 milyon 500 bin Ermeni’nin öldürdüğü yalanını söylemektedirler.
Bu hiçbir belgeye ve istatistiğe uymayan emperyalist bir yalandır. Çünkü, Osmanlı Devleti sınırları içinde yaşayan bütün Ermeni nüfusun toplamı zaten 1 milyon 300 bin dir.
 
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) nin Perinçek-İsviçre Davası” kararında, “Ermeni Soykırımı yoktur” denilmesine rağmen ABD Başkanı Biden’ın “Ermeni soykırımı” ifadesini kullanması, yok hükmündedir. Amerika, bu yalanıyla Türkiye üzerinde baskı uygulayarak, isteklerini kabul ettirmeyi amaçlamaktadır. ABD ve Biden, Türkiye’den kanlı ellerini çeksinler. Kızılderili milletini yok eden Amerika, yaptığı katliamları bu şekilde maskeleyemez.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, “Amerika kanlı elini Türkiye’den çek” dedi…

Türkiye’nin düşmanı olan Amerika’ya verilecek en anlamlı cevap, başta İncirlik Üssü olmak üzere tüm Amerikan üslerinin kapatılmasıdır.” diyerek, bu yalanı her yıl tekrarlayan ABD ve Avrupa devletlerinin sadece kınamayla geçiştirilmemesi gerektiğini, ABD’ye anlayacağı dilden cevap verilmesi gerektiğini söyledi.

 
 
 
 

Leave a Response