OBKD BAŞKANI UZUNYURT, “ANNELERİMİZ ÖNÜMÜZDE GİDEN AYDINLIKLARIMIZDIR”

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, “Analardır adam eden adamı” diyerek, tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Sefai Uzunyurt ve teyzesi

 

ORMESHA: Ordu Basın Kuruluşları Derneği (OBKD) Başkanı Sefai Uzunyurt, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, “Analardır adam eden adamı, aydınlıklardır önümüzde giden” diyerek, başta şehit anneleri olmak üzere, basın mensubu annelerin ve tüm annelerin anneler gününü kutladı.Başkan Uzunyurt, “Annelerimiz biz evlatlarını büyütmek, hayatta başarılı olmalarını sağlamak için hep kendi yaşamlarını feda ederler. Adeta yemezler yedirirler. Giymez giydirirler. Çocukları doysun, kendisi aç kalsa da olur. Çocuğu iyi giyinsin, o kendisine elbise almasa da olur. Bir anne kuşun yuvasını yapması, yumurtlaması, yumurtalara birşey olmasın diye günlerce üzerinde yatması, sonra yavrularını ağzından beslemesi, gibi, annelerimizde çocukları hayatta tutununcaya kadar hep çocuklarını koruyup kollamaya devam ederler.

 

Hatta çocukları büyüyüp yaşlı kişiler durumuna bile gelseler hale anneler için bir çocuk olma özelliklerini yaşatmaya devam ederler. Böylesi hakları ödenemez annelere yıl da bir gün yetmez. Hergün anneler günü olmalı” diyerek, bir evlat için anneye verilecek en büyük hediyenin sevgi ve vefa olduğunu belirterek, şehitlerimizin anneleri başta olmak üzere, basın dünyasında görev yapan anneler ile tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Leave a Response