OBKD BAŞKANI UZUNYURT. “ÇANAKKALE ZAFERİ,”TÜRK MİLLETİNİN GÜCÜNÜ KANITLADI”

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yılı nedeniyle yaptığı açıklamada,  “Türk milletinin gücünü ve mücadele azmini yeniden bütün dünya ya gösteren, 18 Mart 1915 tarihinde düşman gemilerini boğazın sularına gömerek “Çanakkale Geçilmez” dedirten, Çanakkale Zaferi’dir” dedi.

ORMESHA: Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, Çanakkale Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, Avrupa’nın sömürgeci devletleri tarafından “Hasta Adam” olarak adlandırılıp küçümsenen Türk milletinin, gücünü ve mücadele azmini yeniden bütün dünya ya gösteren, 18 Mart 1915 tarihinde düşman gemilerini boğazın sularına gömerek, “Çanakkale Geçilmez” dedirten, Çanakkale Zaferi’dir diyerek:“Milletimize bu eşsiz vatanda özgür ve başı dik yaşamayı sağlayan, al yıldızlı Bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, minarelerden ezan sesinin duyulması sağlayan Çanakkale Zaferi’dir.

Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran bir zafer destanıdır.  Çanakkale Zaferi, Türk ulusuna, Atatürk gibi dahi bir lideri kazandırmıştır. Türk bağımsızlık savaşının temelleri, Çanakkale’nin sularında, Conkbayırı’nda ve Anafartalar’da atılmıştır. Çanakkale Savaşları, Türk Kurtuluş Savaşının güç kaynağı olmuştur.

13 yaşından 65 yaşına kadar tüm erkeklerin cepheye koşarak 250 bin Şehit vererek, 250 bin yaralı Gazimizin ölümü göze alan mücadelesiyle kazanılan Çanakkale Zaferimiz, “Boğazları bir saatte geçer, iki saatte İstanbul’a varırız” diyen şımarık Emperyalist devletler; İngiliz, Fransızlar, Türk milletin çok büyük şamarını yiyerek, bırakın bir saatte Çanakkale’yi geçmeyi, Boğazın sularına gömülmüşlerdir.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği ve Ordu Mesudiye Gazetesi çalışanları adına, bizlere bu şanlı zaferi kazandırarak, Türk İstiklal Savaşımızın kıvılcımının yakılmasını sağlayan Çanakkale Zaferimiz’in 105’inci yıl

dönümünde, başta Yiğit Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 250 bin şehidimizi ve bütün gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Bu vatan size minnettardır. Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. Ne mutlu bu yiğitleri doğuran analara…” 

 

Leave a Response