ORDU BASIN KURULUŞLARI DERNEĞİ OBKD’DE GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ

Ordu Basın Kuruluşları Derneği’nin (OBKD) 5. Olağan Kongresinde seçilen yönetim kurulu görev dağılımını gerçekleştirdi. Sefai Uzunyurt başkanlığındaki yeni yönetimde Başkan Vekili olarak Hüseyin Güler, Başkan Yardımcıları Adil Koçalan, Hüseyin Keskin, Sezer Turan, Kemalettin Erkan, Ercan Gevrek,  Raif Çevirme, Genel Sekreter- Muhammet Küçüköksüz, Muhasip- Salih Türk, Murat Doğan ve Deniz Coşkun ise Görsel Basından Sorumlu yönetim kurulu üyeleri olarak sorumluluk üstlendiler

ORMESHA- Raif Çevirme: Ordu Basın Kuruluşları Derneği’nin (OBKD) 5. Olağan Kongresinde seçilen yeni yönetim kurulu, Karadeniz Vakfı İbrahim Cevahir Tesislerinde gerçekleşen toplantıda görev ve sorumlulukları paylaştı. Sefai Uzunyurt başkan olduğu yönetimde Hüseyin Güler- Başkan Vekili, Adil Koçalan, Hüseyin Keskin, Sezer Turan, Ercan Gevrek, Muhammet Küçüköksüz Başkan Yardımcılıklarını üstlenirken; Kemalettin Erkan Genel Sekreter,  Salih Türk- Sayman olarak, Murat Doğan ve Deniz Coşkun ise Görsel Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliklerini üstlendiler. Denetim Kurulunda ise Yekta Aydın, Namık Kemal Tuncer, Cemil Can Dinç, Ahmet Özdamar, Dursun Aydın ve Doğa Uzunyurt yer aldılar.

Başkan Sefai Uzunyurt yaptığı konuşmada yerel basının kendisini “Parayı kim verirse onun haberini yaparlar” imajdan kurtarması gerektiğini söyleyerek; “Ekonomik olarak ayakta durabilmek kadar, insan ve kamu vicdanına uygun yayın yapıp yapmadığımızı da sorgulamalıyız. Birbirimizi rakip olarak görme yerine, omuz omuza vererek, örgütlenerek dayanışma içinde olacağız. Toplumun değer yargılarına önem vereceğiz, bir yandan da yerel basına gereken değerin verilmesini isteyeceğiz. Bunu da kişilikli yayıncılığımız ve davranışlarımızla sağlayacağız” diyerek, üstlendikleri sorumluluklar için çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Yeni yönetim kurulu:

1-Sefai Uzunyurt- Başkan

2- Hüseyin Güler- Başkan Vekili

3- Adil Koçalan- 1.Başkan Yardımcısı

4- Hüseyin Keskin- Ordu’dan Sorumlu Bşk. Yrd.

5- Sezer Turan- STK’lardan Sorumlu Bşk. Yrd.

6- Kemalettin Erkan – Yerel Basından Sorumlu Bşk. Yrd.

7- Ercan Gevrek- Televizyonlardan Sorumlu Bşk. Yrd.

8-Raif Çevirme- İlçelerden Sorumlu Bşk. Yrd.

9- Muhammet Küçüköksüz – Genel Sekreter

10- Salih Türk- Sayman

9-Murat Doğan- Görsel Basından Sorumlu YKÜ

11- Deniz Çoşkun- Görsel Basından Sorumlu YKÜ

Denetim kurulu:

1-Yekta Aydın

2-Namık Kemal Tuncer

3- Ahmet Özdamar

4-Cemil Can Dinç

5-Dursun Aydın

6-Doğa Uzunyurt

Leave a Response