ORDU ERİK KÖYÜ 24 SAAT HİZMET EDEN KAMERA SİSTEMİ KURDU

Ordu Erik Köyü

Ordu Mesudiye Erik Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği yönetim kurulu, Başkan Sabri Uluocak öncülüğünde köylülerinden topladıkları paralarla,

yurt dışı ülkeleri, gurbet şehirlerinde yaşayan Erikliler’in 24 saat özlem gidererek köylerini görebilmeleri, hırsızlık ve terör olaylarına karşı önlem alabilmek için kamera sistemi kurdular.


ORMESHA- Ahmet Uluocak: Ordu Mesudiye Erik Köyü Derneği Başkan Sabri Uluocak ve yönetim kurulu arkadaşlarının 2017 yılında aldığı kararla ile yaptıkları kamera sistemi ile yurt dışında ve şehir dışında bulunan Dernek Üyelerinin ve Mahalle sakinlerinin memleket, akraba özlemi ve Güvenlik tedbirleri çerçevesinde hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek içinde Mahalle giriş, çıkış, meydan ve cami minaresine yerleştirdikleri 24 saat kayıt yapan ve http://erkoder.com/canli-yayin/ web sayfasından canlı yayın yapan 7 adet Gece görüşlü 1 adet Mobese kamera sistemi kurdular.
Kameralar sayesinde hasret gideriyor, hem de güvenliği sağlıyorlar. Mahalle sakinleri şehir dışında ve yurt dışında bulunan akrabalarını, köyünü seyrediyor. 
Yapılan açıklamada, “Hatta kamerada bizi gördükleri zaman telefon edip kameraya bakmamızı söylüyorlar. “Güzel bir nostalji oluyor” diye belirtiyorlar. Geçtiğimiz yıllar içinde Reşadiye de yapılan bir büyük baş hayvan hırsızlığın da jandarma ekiplerince bakılan kamera kayıtlarında hırsızların hangi yöne gittikleri tespit edilip hızlı bir şekilde yakalandıkları bilgisini almışlar. Muhtar Mustafa Akyürek’in cep telefonuna kural bir uygulama ile köy dışına çıktığı zamanlarda bile köyünü kontrol ettiği” belirtildi.
Yapılan bu hizmet resmi makamlarca da takdir topladı ve diğer köy derneklerine de örnek hizmet oluşturdu. 

Leave a Response