ORDU İLÇELERİNDE KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ

Ordu’nun yüksek rakımlı ilçelerinde kar kalınlığı 2 metreye ulaştı. Akkuş ilçesinde 2 metre, Aybastı ve Gürgentepe ilçesinde 180 cm, Kabataş ve Korgan ilçelerinde 130 cm, Çamaş ilçesinde 125 cm, Kabadüz ilçesinde 120 cm, Mesudiye’de 100 cm. Gölköy’de 70 cm. İl genelinde ortalama 115 santim ile son yılların en fazla Mart ayı kar yağışının meydana geldiği açıklandı.

Ordu’da son bir haftada meydana gelen yoğun kar yağışlarına bağlı olarak bazı ilçelerdeki kar yüksekliği 2 metreyi geçti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ordu ilinin Perşembe gününden itibaren yeniden yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi.
Akkuş ilçesinde 2 metre, Aybastı ve Gürgentepe ilçesinde 180 cm, Kabataş ve Korgan ilçelerinde 130 cm, Çamaş ilçesinde 125 cm ve Kabadüz ilçesinde 120 cm’i bulan kar kalınlıklarına bağlı olarak yapılan çalışmalarda, dün akşam saatlerinden itibaren 116 mahalle ve grup yolu yeniden ulaşıma açıldı.
Büyükşehir Belediyesi, il genelinde etkili olan kar yağışları sonrası, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 464 araç ve iş makinesi 533 personelle 7/24 sahada çalışmalarını sürdürdü.
Ekiplerin yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yollara müdahalesi sürerken hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi.
Vatandaşların kar lastiği ve zincir olmayan araçlarla trafiğe çıkmaması istenirken karla mücadele talepleri için 444 10 52 Çağrı Merkezini ve ALO 153’ü 7/24 arayabilecekleri bildirildi.

Leave a Response