ORDU MİLLETVEKİLİ METİN GÜNDOĞDU “ ORDULULAR  AYRI TELDEN ÇALMASINLAR”

Ordu milletvekilleri içinde en açık sözlü olarak tanınan Metin Gündoğdu’dan “ Ordulular ayrı ayrı tellerden çalmasınlar. Birbirlerine sahip çıkarak güçlü bir Ordu yapısı oluştursunlar” diyerek birlik çağrısı geldi

ORMES HA: Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’dan Türkiye genelindeki özellikle de İstanbul’daki Ordulular’a birlik çağrısı geldi.

Ordulular’ın Türkiye genelinde 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahip olduklarını, bu nüfusun yaklaşık 1 milyon 250 bininin gurbette yaşadığını söyleyen Metin Gündoğdu “ İstanbul’da Ordulular nüfus olarak ikinci sıradalar. Ama başarılı değiller. Bunu değiştirmek için Ordulular tek vücut olmalı. Ayrı ayrı telden çalmayı bırakıp, birbirlerine sahip çıksınlar.

A, B, C görüşü ayrımı olmamalı. Bu ayrımlar bugüne kadar işe yaramadı. Siyasi ayrımları gruplaşmaları bir kenara bırakarak güçlü bir Ordu yapısı oluşturulmalıdır” diyerek, Ordulular’ın toplantılarında yeterince disiplin olmadığını, birisi konuşurken bir çok kişinin dışarı çıktığını, ya kendi arasında konuştuğunu ya da toplantının sonunu beklemeden gittiğini söyleyerek “ Toplumumuza, kuruluşlarımıza ve oraya gelen insanlara önem verdiğimizi, saygı duyduğumuzu” göstermeliyiz, Ordu toplumu bunu yaparak başarılı olabilir” diyerek birlik çağrısı yaptı.

Leave a Response