“SEYİT TORUN KORKMASIN ADAY OLSUN” BASKISI

Ak Parti’nin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayını günler öncesinden açıklamasına rağmen, CHP’nin hala adayını açıklayamaması partililer arasında rahatsızlığa yolaçarak, “Seyit Torun korkmasın, aday olsun, seçimi kazanacağını göstersin” demelerine yolaçtı

ORMESHA: Ordulu CHP’liler, diğer partilere mensup kişilerin,’Seyit Torun korkuyor aday çıkamıyor’, söylentileri üzerine “Biz zayıf bir partimiyiz ki hala adayımız belli değil. Bu uygulamayı çok yanlış buluyoruz. İl Başkanlığı ve Genel Merkez artık gereğini yapsın. Diğer partilere “Seyit Torun korkuyor, aday çıkamıyor” dedirtmemeliyiz. Artık Seyit Torun korkmadığını göstermeli ve adaylığını açıklamalı, 2014’ün rövanşını almalı” diyen partililer, Torun’un en kısa sürede adaylığını ilan etmesini talep ettiler.

Partililer’in endişelerine duyarsız kalamayan CHP Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, yanına 19 ilçenin başkanını da  alarak Ankara’ya giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yetkilileriyle görüşerek, Ordulular’ın Seyit Torun’u belediye Başkan Adayı olarak görmek istedikleri resmi olarak ilettiler.

Ordu kamuoyunda bunlar konuşulurken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un aday olma konusunda en küçük bir endişesinin, hele hele korkusunun olmadığı, ancak Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Parti genel yönetiminden teklif gelmedikçe, kendiliğinden “Ben adayım” demenin doğru bir davranış olmayacağını bilecek kadar, ince bir davranışa ve parti disiplinine bağlı olduğu belirtiliyor.

Leave a Response