ORDULU DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ELİ ERBAŞ İLE İLGİLİ YALAN HABERLERİN MUMU SÖNDÜ

Koronavirüs tedavisi gören Ordulu Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında sosyal medyada algı operasyonu başlatıldı. Erbaş’ın Amerikan Hastanesi’nde tedavi gördüğü yalanı ortaya atıldı.

 

ORMESHA: Yapılan yalan haberlere ve karalama kampanyasına hedef olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Ordu Mesudiye ve Kabadüz ilçesine mensup bir ailenin çocuğu.

Yalanı ortaya atanlar, “Diyanet İşleri Başkanı Türk Şehir Hastaneleri varken, neden Koç Grubuna ait Amerikan Hastanesi’nde muayene oluyor? Fakirlere cennette dua ederek gidebilirsiniz demesine rağmen, kendisi neden dua yerine soluğu Amerikan Hastanesi’nde alıyor?  vb. çok sayıda soru sordular.

Bir kere Ali Erbaş’ın tedavisiKoç Grubuna ait Amerikan Hastanesi’nde değil, Ankara Şehir Hastanesi’nde sürdürülüyor.

İkincisi Ankara’da Amerikan Hastanesi de bulunmuyor. Erbaş hakkındaki yalana, bazı siyasi parti temsilcileri, gazete köşe yazarları ve ünlü televizyon sunucuları da destek çıktı.

Twitter’daki algı hesaplarıyla servis edilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkındaki yalan, kısa sürede yayıldı. Ancak bu yalanı paylaşanlar, paylaşım yapan kişi isminin sahte olduğu anlaşılıp, daha sonra kendisini sildiği görülünce; uydurma bir paylaşımın kaynağını araştırmadan  yayınladıkları için acaba utandılar mı. Yeniden paylaşım yapıp izleyicileri, okuyucularından özür dileyebildiler mi?

Leave a Response