Ordulu Elif 14 yaşında Usta Aşçı oldu

Ordu Yavşan Köyü’nden Ortaokul öğrencisi Elif Sarıgül, 5 yaşından beri annesine yardım ederek başladığı yemek yapımında 14 yaşına geldiğinde iyi bir aşçı durumuna gelerek, sosyal medyada adından söz ettirmeye başladı.

14 yaşındaki başarılı aşçı Elif Sarıgül

ORMESHA- Serap Gönderiç: Doğuştan gelen bir meziyete sahip olan, küçük yaşta şeker hastalığı ile mücadele etmek zorunda kalan tatlı kızımız Elif annesine yardım ederek başladığı yemek yapma serüvenine profesyonelleşme yolunda devam etmektedir. Hastalığı nedeniyle perhizli tariflerini de kendisi hazırlayarak küçük aşçı konumuna erişmiştir. Küçük denemelerin büyük sonuçlara ulaşması isteği ve azmin sonucu ile akıllara zarar bir iş çıkaran küçük Elif Ordunun Mesudiye ilçesine bağlı Yavşan Köyünde ikamet eden ve babası köyün muhtarı olan kızımız gelecekte masterchef adayı olmak istediğini ifade ediyor.

Küçük Elif 5 yaşından 14 yaşına kadar devam ettirdiği bu özel yeteneği ile 2021’in fenomeni olmaya şimdiden hazır görünüyor.

Elif Sarıgül Mesudiye Ortaokul öğrencisi, memleketinin gururu, köyün en sevilen çocuklarından birisi durumunda. Çok yakında Ordu ilinin de gururla söz edeceği ,geleceği parlak evlatlarımızdan birisi.

Küçük aşçı Elif,@elifin_mutfagi14 instagram hesabından siz değerli okurların desteklerini bekliyor.

Leave a Response