ORDULU ERGİN KARLIBEL OTELİNİ ÖĞRENCİLERE TAHSİS ETTİ

Karlıbel Bilgi Vakfı Başkanı Ergin Karlıbel, yurt, pansiyon ve ev sorununu çözemeyen kız öğrencilere, Ordu’da sahibi bulunduğu İkizevler adlı Hotel’in tamamını ücretsiz olarak tahsis etti.

Ordulu İş İnsanı Ergin Karlıbel
ORMESHA: Ordulu hayırsever İş İnsanı Ergin Karlıbel, İkizevler Hotel’in tamamını,  Ordu Üniversitesi’ni kazanıp eğitim-öğretim için Ordu’ya gelen, ancak barınma sorunlarını çözemeyen kız öğrencilere tahsis etti.
Daha önce üzerinde bin 500 kişilik Lebibe-Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu bulunan 35 milyon lira değerindeki 20 dönüm arsasını Ordu Üniversitesi öğrencilerine yurt yapılması için Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağışlayan Karlıbel Bilgi Vakfı Başkanı Ergin Karlıbel, bu kez de yurt, pansiyon ve ev sorununu çözemeyen öğrencilere İkizevler Hotel’in tamamını kız öğrencilere açtı.
Ergin Karlıbel tarafından geçici olarak kız öğrencilerin barınması için Ordu Valiliğine tahsis ettiği İkizevler Hotel’e,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kız öğrenciler yerleştirilmeye başlandı.
Karlıbel ailesi,  25 yıldır Ergin Karlıbel Vakfı aracılığıyla maddi durumu iyi olmayan 65 üniversite öğrencisine eğitim hayatları boyunca karşılıksız burs vermeye devam ediyor.

Leave a Response