ORDULU HAYATİ ÖZGÜL FUTBOL FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI

Ordu Yağmurlar Köyü doğumlu Futbol Mental Coach Hayati Özgül, TFF başkanlığı için sadece bir adayın çıkmasını doğru bulmadığını, ikinci bir aday çıkmaması durumunda kendisinin de  Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

 

ORMESHA: Ordu Mesudiye Yağmurlar Köyü doğumlu Hayati Özgül, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için sadece bir adayın olmasını doğru bulmadığını, ikinci bir aday çıkmaması durumunda kendisinin de aday olduğunu, “Amaç Türk futbolunu kurtarmak ve Türk futboluna değer katmaksa, hiçbir kurum, gurup ve örgütle bağım yok. Bağımsız adayım1 diyerek, Futbol Federasyonu yetkililerinden bilgi aldıktan sonra adaylığını resmi olarak açıklayacağını belirtti.

 

Ordu Mesudiye Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt’a özel açıklamada bulunan Futbol Mental Coach Hayati Özgül, “Kulüplerimizin hiçbiri ile görüşmedim ve futbol ailesinin en önemli değerleri amatörler olmak kaydı ile profesyonel kulüplerin değerli paydaşlarının problemlerini bilmekteyim.
Türk futbolunun günden güne değersizleştiğini ve gençlerin Türk futboluna güven duymaması başta olmak üzere kulüplerin denetimsiz ve kontrolsüz yönetimine çözüm üretmek için adaylığıma olumlu yaklaşımlar olduğunu gördüm.
Ben de bugün itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde başkan adayı olduğumu açıklıyorum.
Ordu Yağmurlar Köyü doğumlu Futbol Mental Coach Hayati Özgül,
Türk futbolcusunun potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ülkemiz futbolunun ve futbolcusunun dünyada hak ettiği konuma yükselmesi için şeffaf ve iletişimi yüksek bir model geliştirmek hedefi ile yola çıkıyorum.
Türk futbol camiası için hayırlı olmasını diliyorum.
TFF delegelerine sesleniyorum.
Bağımsız bir adayım, futbolun içinden gelmiş, futbolun terini bilen, çalışmaya ve üretmeye inanan tüm üyeleri desteğe ve ekibimde yer almaya davet ediyorum.
Projelerim arasında en önemlisi, mevcut kulüplerin taleplerinden ziyade alt yapılar ve Türk futbolcuların dünya vitrinine servis edecek yapılanma modelinin geliştirilmesi ve uygulamaya geçirilmesidir.

Türk gencine dokunmak isteyen, futbolun içinden gelmiş, tüm TFF üyelerini Türk futbolunu özgürleştirmeye davet ediyorum” dedi.

 

Leave a Response