ORDULU MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ İSMAİL FARUK AKSU;

“İstanbul, Ordu’dan daha büyük Ordu’yu içinde bulunduruyor”

Ordulu MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, 700 binin üzerinde Ordulu’nun yaşadığı İstanbul’un, Ordu’dan daha büyük bir Ordu’yu içinde bulundurduğunu söyleyerek; “Bu durumun bir sebebi Ordu’dan göçün durdurulamamasıdır. İnsanlarımızı doğdukları yerde doyuracak yatırımlar, istihdam alanları ortaya konulması şarttır” diyerek, Ordu’ya yatırım yapılmasını istedi

ORMESHA: MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Ordulu İsmail Faruk Aksu, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, 700 binin üzerinde Ordulu’nun yaşadığı İstanbul’un, Ordu’dan daha büyük bir Ordu’yu içinde bulundurduğunu söyleyerek; “Bilindiği gibi İstanbul resmî rakamlara göre 700 binin üzerinde Ordulu’nun yaşadığı, bu yönüyle Ordu’dan daha büyük bir Ordu’yu içinde bulunduran bir kenttir. Ordulu bir İstanbul Milletvekili olarak İstanbul’daki Ordu ve Orduluların yanında olacağımı, onların dertleriyle dertlenecek ve kıvançlarını paylaşacağımı ifade etmiştim. Nitekim şimdiye dek İstanbul’daki hemşeri derneklerini sayısız kez ziyaret etmiş, dernek yöneticileri ve üyeleri ile onlarca defa bir araya geldim, gelmeye devam ediyoruz.

İstanbul’da Ordulular’ın birlik ve beraber olması halinde her alanda daha güçlü olacakları açıktır. İstanbul’daki Ordu giderek büyümektedir. Bu durum İstanbul’daki Ordu derneklerinin yükümlülüklerini de arttırmaktadır. Bu anlamda İstanbul’da hemşerilerini her alanda güçlü olmaları için destekleyen tüm Ordu derneklerini de kutluyorum. Onların çalışmalarını yakından takip ettiğimi ve onlara yardım etmeye her zaman hazır olduğumu bilmelerini istiyorum. Memleketinden ayrılıp İstanbul’u mesken tutan hemşehrilerimizin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması ekonomik ve sosyal alanlarla birlikte siyasette de son derece önemlidir.

İstanbul’da Ordulular bugün sayısal olarak 2. sıraya yükselmişlerdir. Bu durumun bir sebebi Ordu’dan göçün durdurulamamasıdır. İnsanlarımızı doğdukları yerde doyuracak yatırımlar, istihdam alanları ortaya konulması şarttır. Türkiye ekonomisinde genel anlamdaki durgunluk Ordu ekonomisine de yansımaktadır. Son yıllarda tek geçim kaynağı olan fındığın üretim maliyetlerini karşılayamayan fiyat politikası, girdi maliyetlerindeki yükseklik üretici için çok caydırıcı olmaktadır. Ordu’nun özellikle turizmine İstanbul’daki Orduluların önemli katkı sunması mümkün bulunmaktadır. Bu amaçla İstanbul’daki Ordu dernekleri ile işbirliği yapılması yerinde olacaktır. Dernekler federasyonunun öncülüğünde Ordu Valiliği, Büyükşehir Belediyesi veya ilgili kurumlarla bu konu projelendirilebilecek ve İstanbul’daki 700 binden fazla Ordulu’nun bir komşusunu Ordu’ya getirmesi sağlanabilecektir. Böylesi bir kampanyanın Ordu’nun tanıtımına ve turizmine önemli katkı sağlayacağı açıktır. Bu yöndeki projeler İstanbul’daki Ordulular’ın sosyo-kültürel olarak desteklenmesine katkı sağlayacak, İstanbul derneklerinin daha aktif hale gelmesine imkân verecektir. Aynı zamanda İstanbul-Ordu arasında kültür köprüsü inşa edilmesine destek verecektir. Ben böylesi bir projeyi önermekle kalmayıp projeye destek vermeye de hazırım.

İstanbul’da yaşayan Ordulular’ın sorunlarını Türkiye’nin sorunlarından, İstanbul’un genel problemlerinden ayırmak kuşkusuz mümkün olmadığı gibi doğru da olmayacaktır. Önemli olan bu megapolde hemşerilerin birbirlerine destek olmasının altyapısını hazırlamak, bu yöndeki sosyal sorumluluk projelerini geliştirmek ve mekanizmaları arttırmaktır. Bu düşüncelerle Ordu Mesudiyte Gazetesi aracılığıyla İstanbul ve dünyanın her yerindeki tüm Ordulu hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”diyerek, yaşamının her anında Ordulular için elinden gelen bütün çabayı göstereceğini ifade etti.

 

IMG_34492Ordulu MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, parti tabanında çok sevilen bir isim

Leave a Response