ÖRNEK BİR KAYMAKAM CEVDET BAKKAL

1983 yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğmuştur. Lise öğrenimini Giresun’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İ.İ. B. F. Uluslar Arası İlişkiler bölümünde tamamlayarak 2006’da mezun olmuştur. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

2013 yılında (Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılım Sürecinde Sivil Toplum Örgütlerinin Önemi) alanındaki tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. 2017 tarihinde de ilçemiz Kaymakamlığına atanmıştır. İki yıldır ilçemizde görev yapmaktadır.

Bu yıl yapılan Mesudiye Halk Kurultayına katılmak üzere Antalya’dan Mesudiye’ye geldim. Kurultaydan sonra da gazetemiz temsilcileri olarak kendisini makamında ziyaret ederek uzun uzun sohbet etmek fırsatını bulduk. İki yıl süreyle ilçemizde yaptığı hizmetleri ve bundan sonra yapacaklarını özetledi. Ben de bir Mülkiyeli olarak yakalandığım bir hastalıktan dolayı yarım kalan tahsilim yüzünden kaymakamlık görevini yapamamıştım.

Sayın Kaymakam’ın şahsında özlemiş olduğum hal ve hareketleri mesleğe bakış açısını yakından gözlemledim. Mesudiye’deki görev süresinde çok deneyimler elde ettiğini açık yüreklilikle beyan etti.

Sayın Bakkal kaymakamlık mesleğini seçmekle gerçekten çok isabetli bir seçim yapmış. Öyle sanıyorum ki, bundan sonraki meslek hayatında daha çok başarılı olacak ve önemli görevler üstlenecektir.

Büyük şehir olan illerimizde kaymakamlıkların yetkileri epeyce daralmış olmasına rağmen O, planladığı hedeflere doğru adımlar atmış. Sayın kaymakamımız ne yapacağını cidden iyi biliyor. Olaylara gerçek yönleriyle ve bilinçle yaklaşıyor. Kurultay salonundaki konuşması da çok yapıcı ve etkileyiciydi. Nerede ve ne zaman ne söyleyeceğini gayet iyi biliyordu. Özel hareketlerinde ise sevecen ve cana yakın davranıyordu. Bu da O’nun artı puanlarıydı.

Kurultayda divan başkanımızın belirttiği gibi Sayın Bakkal’ın şimdiye kadar Mesudiye’de hizmet etmiş kaymakamlar arasında unutulmayan kaymakamlar listesinde çok önemli bir yer tutacağı dile getirilmiştir. Şahsen ben de aynı kanıdayım. İlçe halkından kimlere sordumsa hep lehinde sözler söylediler. Bu da O’nun halk tarafından ne kadar sevildiğinin açık bir ifadesidir.

Nice yıllara diyorum. Yolunuz açık olsun. Saygılarımla.

Leave a Response