ÖZLENEN ŞENLİĞİ YEŞİLCE GERÇEKLEŞTİRDİ

Pandeminin oluşturduğu olumsuz koşullar nedeniyle özlenen şenliklerin ilkini Yeşilceliler gerçekleştirdiler. İstanbul ve Ankara Yeşilceliler Derneği ile muhtarlığın ortaklaşa organize ettikleri şenliğe sis ve çise engel olamazken, davul zurna ile bol bol horon oynandı.

Bol bol horonlar oynandı…

ORMESHA: şenliklerin ilkini Yeşilceliler gerçekleştirdiler. İstanbul Yeşilceliler Derneği Başkanı Cemalettin Yıldırım, Ankara Yeşilceliler Derneği Başkanı Ahmet Yıldırım ve Yeşilce Muhtarı Muazzez Akın’ın katkılarıyla gerçekleştirilen şenliğe sis ve çise bile engel olamadı. Zaman zaman güneş, zaman zaman sis, bazen de çisenin etkili olduğu Çukurlan Yaylası’ndaki şenlikte Yeşilceliler birbirleriyle hasret giderdiler. Gün boyu çalan davul zurna ile bol bol horon oynandı.

(Sağdan sola doğru) Dernek Başkanları Ahmet Yıldırım, Cemalettin Yıldırım ile Çetin Çelik

Dernek Başkanları Cemalettin Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve  Muhtar Muazzez Akın’ın konuklarıyla yakından ilgilenirken, geleneksel keşkek ikramında da edildi.

Şenliğe CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Mesudiye Kaymakamı M. Emre Canpolat, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak, İSKİ Daire Başkanı Feyzi Ünal, OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt, bazı köylerin muhtarları, dernek başkanları ile farklı illerden gelen Yeşilceliler katıldılar.

 

Dernek Başkanları Cemalettin Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve  Muhtarı Muazzez Akın, yaptıkları ortak açıklamada, “Şenliğimizi özlemiştik. Pandemi kurallarına uyarak piknik şeklinde bir düzenleme yaptık. Herkes kendi ailesiyle bir ağacın altında oturdu. Hemşerilerimiz hijyene, mesafe ve maske kurallarına uydular. Kendilerine teşekkür ediyorum” diyerek, bu yaylalarda şenliklerin asırlar boyu devam edeceğini söylediler.

 

 

 

 

 

Leave a Response