PINARLILI GÜLER AİLESİ YEDİDEN YETMİŞE ORDU MESUDİYE GAZETESİ OKUYOR

Memleketlerinin gazetesine yıllardır aboneliğini sürdüren Pınarlı Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi Mehmet Güler, dedesi 95 yaşındaki Nazım Güler, Annesi ve çocuklarıyla birlikte her ay Ordu Mesudiye Gazetesi’nin yollarını bekliyor. Gazete eve girdiği andan itibaren, ailece adeta ellerinden düşürmeyerek, memleketlerinin gazetesinin her sayfasını mektup gelmiş gibi okuyorlar.

ORMESHA – Namık Kemal Tuncer: Engebeli Pınarlı köyü arazisine adeta meydan okurcasına, fındık üretiminin yanında, hayvancılık yaparak ta geçimlerini sağlayan Güler Ailesi, önemli sayılacak miktarlarda fındık pazarlayarak, Mesudiye ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Çevresinde sayılan sevilen kişiliğe sahip Nazım Dede 95 yaşına varmasına rağmen, delikanlılar gibi gezip tozuyor, köydeki işlerini aile bireyleriyle beraber yapmaya çalışıyor. Hayırsever kişiliği ile de bilinen Nazım Dede, 2 dönüm fındık bahçesini Pınarlı Köyü ne mezarlık yeri olarak bağışlayarak. çevresinde yaşam boyu iyi bir davranış göstererek, Aile bireylerine ve Pınarlılara örnek oldu.

Torun Mehmet Güler’de duygularını şöyle dile getirdi: ” Memleketimizin yayın Organı Mesudiye bizim Gazetemiz. Yöremizden her bilgiyi bizlere duyuruyor, acı tatlı günlerimizde yanımızda oluyor. Başta sahibi Sefa Uzunyurt ve Temsilci Namık Kemal Tuncer’e ailem ve Pınarlılar olarak, çok teşekkür ediyor, tüm gazete çalışanlarına başarılar diliyorum.

Üyesi bulunduğum yöremizin Ordu Mesudiye Gazetemiz’in, 30. Yıl dönümünü kutluyor, sonsuza kadar, yayın hayatını sürdürmesini diliyorum” dedi.

 

 

Leave a Response