Prefabrik Yapı

 

Prefabrik yapı; elemanları fabrika ortamında üretilen yani yapıyı oluşturan bileşenleri modüler olan, bu modüler yapı elemanlarının inşaat sahasında mukavemetli özel üretim birleştirme elemanları kullanılarak montajı yapılan yapı sistemleridir.  Prefabrik yapı sistemleri inşa edilen birçok yapı bulunur. Fabrika alanları, prefabrik evler, prefabrik okullar, prefabrik villalar, prefabrik depolama alanları, prefabrik inşaat şantiye alanları gibi bir yapı prefabrik yapı sistemlerinden inşa edilir. Sağladığı avantajlar ve bir yapıda beklenilen tüm özellikleri maksimum seviyede karşılayan prefabrik yapıların inşasında son dönemlerde belirgin bir şekilde artış gözlemlenmektedir. Çünkü bu yapı sistemlerinin kullanıma uygun olması, özelleştirilebilir niteliği, estetiklik gibi birçok avantaj sağlar. Firmamız; inşaat sektöründeki tecrübesi, alanında uzman teknik personeli ve inşaat ile ilgili yasal mevzuata ve deprem yönetmeliğine uygun olarak prefabrik yapı imalatı ve inşası gerçekleştirir. İnşası sağlanan prefabrik yapılarda, maksimum yalıtım sağlanır ve 1. kalite malzemeler kullanılır. Prefabrik yapı sistemlerinin inşası uzmanlık ve profesyonellik gerektiren bir sahadır. Firmamız ile iletişime geçerek istenilen nitelikte ve beklentilere cevap verecek, hayat standartlarını maksimum seviyede karşılayan prefabrik ev inşası yaptırabilirsiniz.

 

 

Prefabrik Yapıların Sağladığı Avantajlar

Taşıma gücü bakımından yapılarda kullanılan yapı sistemleri içerisinde yer alan prefabrik yapı sistemleri, aşağıda belirtilen sağladığı birçok avantaj nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.

  • Prefabrik yapı elamanları fabrika ortamında üretilmesi, modüler bileşenlerin birleştirme elemanları kullanılarak inşa edilmeleri nedeniyle çok hızlı bir şekilde inşa edilirler. Aylarca, yıllarca süren betonarme, çelik yapılara kıyasla işin özelliğine göre bazen birkaç haftada ya da birkaç ay içerisinde inşa edilirler.
  • Nitelikli işçilik ve kaliteli malzeme kullanılmak ve periyodik bakımları yapılmak şartıyla yapının türüne göre 50-70-100 yıla kadar kullanılabilir.
  • Yalıtım açısından ses, su, ısı ve yangın yalıtımı mükemmel bir şekilde sağlanır.
  • Özel tasarım prefabrik ev imalatı yapmaya imkân tanır.
  • Ekonomik yapılardır.
  • Estetik görünümlüdürler.
  • Depreme karşı dayanıklı yapılardır.

 

 

Leave a Response