SAKARYALI KARETECİ SERAP ÖZÇELİK, DUBAİ’DA ŞAMPİYON OLDU

Sakarya Geyve ilçesi doğumlu Milli Karateci Serap Özçelik Arapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları için son dört kota turnuvasından ilki olan Karate 1 Premier Lig’in Dubai etabında altın madalya kazanarak, Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkını garantiledi.

ORMESHA: Sakaryalı Serap Özçelik Arapoğlu, 2019’u Grand Winner olarak kapattıktan sonra 2020’ye de muhteşem bir giriş yaparak Dubai’de de birinci olarak altın madalya kazanıp, İstiklal marşımızı söyletti.

Dünya ve olimpiyat sıralamasının bir numarası Serap Özçelik Arapoğlu, kadınlar kumite 50 kilo finalinde İspanyol Nadia Gomez Morales’i 5-2 yenerek bu sezon üst üste üçüncü altın madalyasını kazandı.

Milli karateci, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmayı büyük ölçüde garantiledi.

2020 Tokyo Olimpiyatları için son dört kota turnuvasından ilki olan Karate 1 Premier Lig’in Dubai etabında milli sporcular iki altın, dört bronz madalya kazandı.

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, 85 ülkeden 571 sporcunun mücadele ettiği Karate 1 Premier Lig’in bu sezon ikinci etabı olan Dubai’de; 11 erkek, 6 kadın sporcu Türkiye’yi temsil etti.

Leave a Response