ŞEHİT GÖKHAN DEMİR İÇİN ÜNYE’DE GÖZYAŞI SEL OLDU AKTI

Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Harekâtında bölücü terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen EYP’nin infilak etmesi sonucu şehit olan Ordu Ünyeli İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir, Ünye’de düzenlenen törenin ardından dualar ve gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

ORMESHA: Pençe- Kilit operasyon bölgesinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan İstihkâm Uzman Çavuş Gökhan Demir için bugün Hakkâri’de tören yapıldı.
Şehit İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir’in naaşı Hakkâri’de düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.
Şehidin naaşını burada Ordu Valisi Tuncay Sonel, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensupları ve Şehit İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir’in yakınları karşıladı.
Tören mangası tarafından uçaktan indirilen şehidin naaşı, daha sonra Ünye İlçesine getirildi. Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda, Şehit İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir için bir tören düzenlendi. Burada düzenlenen törene, Vali Tuncay Sonel, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ak Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, DP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 15’inci P. Eğ. Tug. ve Amasya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ayhan Durmuş, Zafer Karamehmetoğlu, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Ordu İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, bazı ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidimizin yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Şehit İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir’in özgeçmişi okundu. İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek tarafından cenaze namazı kılınarak, helallik alındı
Şehit İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir’in naaşı, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ve kılınan cenaze namazının ardından, Ünye ilçemizin İnkur mahallesinde gözyaşları ve dualar arasında defnedildi.
Vali Tuncay Sonel, şehit babası İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir’ in babası Yaşar, annesi Süriye ile şehidin eşi Seda Demir’e başsağlığı dileğinde bulunarak, taziyelerini iletti.
Törenin sonunda yapılan duanın ardından, şehit için saygı atışı yapıldı. Ardından şehidin naaşıyla birlikte gelen fotoğrafı ve Şehidin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, Vali Tuncay Sonel, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve 15’inci P. Eğ. Tug. ve Amasya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören tarafından şehidin eşi Seda Demir’e ve babası Yaşar Demir’e takdim edildi.

Leave a Response