SEL, YOLLARI DERE HALİNE GETİREREK, KUM YIĞINLARIYLA KAPLANMASINA SEBEP OLDU

Ordu ve ilçelerinde yoğun yağmur ve yere yer dolu yağışı büyük zarara yolaçtı. Sel sularından köy yolları adeta dere haline gelip bozulurken, elektrikler kesildi.

Köy yolları harap oldu

Özellikle dolu yağışı tarla ve bahçelerde büyük zarara sebep oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

ORMESHA-İzzet Kara: Ordu ve ilçelerinde yoğun yağmur ve yere yer dolu yağışı büyük zarara yolaçtı. Sel sularından köy yolları adeta dere haline gelip bozulurken, elektrikler uzun süre kesildi. Özellikle dolu yağışı tarla ve bahçelerde büyük zarara sebep oldu.

 

 

 

 

 

 

Sel suları Akpınar, Pınarlı, Darıcabaşı, Derinçay, Akkırık, Köşe, Ortalana, Enalan, Çukuralan, Topçam, Güzelce, Dursunlu,  köylerinde elektrik kesintilerine, yolların oyulup, çakıl ve kum yığınlarıyla kaplanmasına sebep oldu. Elektrikler saatlerce kesilmesine rağmen, üstelik haber verilip yardım istenmesine rağmen YEDAŞ yetkilileri bir türlü gelmeyince köyler karanlıkta kaldı.

 

 

 

 

 

 

 

Fırtına ve aşırı dolu sebebiyle ilçesin doğu kesimindeki köylerinden Maden, Aşut, Musulu, Herközü, Karacaören, Kızılelma, Arıkmusa, Yavşan, Mahalçorumu’nda ağaçlar kökünden sökülerek ev ve samanılıkların üzerine devrildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sebze bostanlarındaki fasülye, domates, biber, patlıcan, mısır, salatalık, lahanalar kırılarak emeklerin boşa gitmesine yol açtı.

 

Leave a Response