TOPÇAM MAHALLESİNDE FESTİVAL COŞKUSU

Ordu’nun Topçam beldesi şenlik geleneğini sürdürerek en güzel etkinliklerden birisine imza atıp takdir topladı..Ses sanatçıların da iştirakiyle misafirler bayram tadında bir coşku yaşadı.

ORMESHA-Muharrem Sarıgül: Ordu Mesudiye Topçam mahallesi klasikleşen yaz şenliklerine bir yenisini daha ekledi.Bu sene gece yaptıkları eğlencede ilgi ve katılım yüksek olurken, misafirler sanatçı Ali Altınses ,Taner Özsoy ve Ayhan Işık ile gecenin geç saatlerine değin festivalin tadını çıkardılar. Topçam festivali sanatçıları verdikleri konser ve davul zurnanın çaldığı horonlar ile hafızalarda yer edinerek herkesin beğenisini kazandı. Mesudiye Belediyesi, Topçam Derneği, Topçam Muhtarlığı ve Kartal Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen festivale ilgi yoğun oldu. Enalan, Ortaalan, Köşe, Şıhdere, Akkırık, Pınarlı, Akpınar, Darıcabaşı, Aşıklı, Dursunlu ve Mesudiye’nin farklı köylerinden gelen binlerce kişi gönüllerince eğlendi.

Topçam Muhtarı Murat Sevinç yaptığı konuşmada “Belediyemiz ve derneğimizle işbirliği halinde bu geleneğimizi sonsuza kadar devam ettireceğiz.” diyerek teşekkürler etti.

Topçam Dernek Başkanı Güven Bodur ise “Bizlere destek olan Mesudiye ve Kartal Belediyelerine, muhtarımıza ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diyerek bu işin  vatana sahip çıkmakla eş değer olduğunu belirtti.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, belediye olarak grup şeklinde birleşen şenliklere destek olacaklarını belirterek “Topçam bizim için çok değerli. Sizleri seviyoruz. Sorunlarının çözümü için çaba gösteriyoruz.” diyerek güzel festival için yöneticileri kutladı.

Akşam saatlerinde başlayan konser sabaha kadar devam etti.

Leave a Response