TÜRKİYE’NİN DAVOS’U MESUDİYE  

????????????????????????????????????
Konuşmacılar ilgiyle dinlendi…

DSC_0066DSC_0055

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, üç gün süreyle 2. Mesudiye Türkiye Demokrasi Forumu’nu takip etti…

demokrasi formu DSC_0076 copy

2013 yılında Türkiye tarihinin ilk demokrasi forumunu başarıyla gerçekleştiren Mesudiyeliler, 2.Türkiye Demokrasi Forumu’nu da başarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadılar. Türkiye’nin farklı illerinden gelen ve toplumun farklı kesimlerden oluşan konuşmacılar yaklaşık 30 bildiri sundular

ORMESHA-Sefai Uzunyurt: Ordu Mesudiyeliler yaptıkları farklı etkinlikle yine dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. 2023 yılında dünyanın pek çok ülkesinden konuşmacıların katılacağı Dünya Demokrasi Forumunu yapmayı planlayan Ordu’nun Mesudiye ilçesi, 2023’e hazırlık yapmak ve deneyim kazanmak için formun ikinci adımını da gerçekleştirmeyi başardı. İlk olarak 2013 yılında 1. Türkiye Demokrasi Forumunu farklı şehirlerden gelen 40 konuşmacı ile gerçekleştirme başarısını göstermişti. Bu yıl 2.Türkiye Demokrasi Forumu yine Mesudiye’de yapıldı.

Mesudiye’de yaşayanların yeterince ilgi göstermediği, tamamına yakınını gurbetten gelen Mesudiyeliler’in oluşturduğu katılımcılar,  iki gün süren forumu ilgiyle takip ettiler. Formun ilk günü akşamı Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, tarihi Mesudiye Meslek Yüksekokulu binasının bahçesinde konuklara ve forumda yer alanlara gala yemeği ikram etti.

Üçüncü gün ise 25. Mesudiye Kurultayı’nın ilk değerlendirme toplantısı ve devamında ise Beyağaç Köyü Zile Yaylası ve Yeşilce Çukuralan Yaylasına gezi yapılarak, yabancı konukların Mesudiye tabiatını görmeleri sağlandı.

Haberin ayrıntısı Ordu Mesudiye Gazetesi sayfalarında…
Yoksa Siz Hala Abone Değil misiniz?
‘Memleketimin Gazetesine benim de ABONE OLARAK desteğim olsun!’ diyorsanız, Arayın 0216 322 52 52 Gazete gönderelim

 

 

.

 

Leave a Response