TÜRKÖYLÜ GENÇLERDEN DOĞAYA SAYGI

Türkköylü gençler yayla içerisinde ve çevresindeki çöpleri toplandıktan sonra, özelliklerine göre ayrıştırarak tabiata zarar vermesi önlemenin yanı sıra, ekonomiye kazandırılmasına da öncülük ettiler.

ORMESHA-Namık Kemal Tuncer: Ordu Mesudiye Türköyü Köyü Yayla Muhtarı Gülden Erdoğan ve yardımcısı Neriman Aksungur öncülüğünde, gençlerin katılımıyla yayla içerisinde ve çevresindeki çöpler önce toplandı, daha sonra ayrıştırılarak tabiata zarar vermesi önlendi, ayrıca geri dönüşüm yapılması sağlandı.

Daima çevreye karşı duyarlı olunması ve doğanın iyi korunması, gerektiğini ifade eden Türkköyü Köyü Yayla Muhtarı Gülden Erdoğan ve yardımcısı Neriman Aksungur yaptıkları açıklama da, “Dünyanın ve Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi de çöpler ve depolanması. Hiç kimse çöp benim evimden uzak olsun da ne olursa olsun diyemez. Çok güzel bir yaylamız var.  Köy olarak büyük titizlik göstermemize rağmen yaylamızın çevresinde de çöp atıkları görüyoruz. Hem endimize, hem de doğaya saygı için çöpleri etrafta bırakamayız. Gençlerimiz ile birlikte çöpleri toplayıp, ayrıştırdık. Yaylamızda temizlik yapma zaten bizim yıllardır sürdürülen bir geleneğimiz” diyerek, destek olan herkese teşekkür ettiler.

Böylece Türkköylüler örnek bir çalışma göstererek, hem kendi çevrelerinde yaralı olurken, hem de komşu köylere de örnek oldular.

Leave a Response