Umutluyuz başaracağız

Tüm dünya ülkeleri ve kendi vatanımız Türkiye olarak “koronavirüs” adındaki  büyük bir sağlık sorununun tehditi altındayız. Haklı olarak endişeleniyor ve korkuyoruz. Bazen de yakınlarımızdan birisinin ölüm haberini alarak acılara gömülüyoruz.

Salgının yayılmamasını önlemek, kendimizi ve başkalarını korumak için seyahat kısıtlamaları geldi, evlerimize kapanmak zorunda kaldık.

Sürekli kapalı ortamlarda kalıyor olmaktan sıkıldık, dostlarımızı, arkadaşlarımızı, en yakın akrabalarımızı görememekten mutsuz olduk belki.

Ama bazen doğru olanı yapmak için, en çok istediklerimizden vazgeçmemiz gerekir. Hayallerimizden bile.

 

Koronavirüs salgını ve tehditi nedeniyle birçok kamu kuruluşu ve özel sektör çalışanları, iş yerlerine dönüşümlü gitmeye, çalışmalarını evlerinden sürdürmeye başladılar.

Biz basın mensupları için de durum farklı değil. Haber için sokağa çıkmak zorunda olanlarımız hariç, televizyon ve gazetelerin çalışanlarının tamamına yakını evlerinden internet üzerinden yapmaya başladılar.

 

Ordu Mesudiye Gazetesi olarak, bizler de evlerimizden çalıştık iş yerimize gitmedik. Bağlantımızı internet üzerinden yaptık.

 

 

Çok sayıda yerel gazete yayınlarına ara vermek zorunda kaldı. Hatta bazı şehirlerde günlük olarak yayınlanan yerel gazeteler aralarında anlaşarak, sadece bir gazete yayına girecek şekilde, sırayla çıkmaya başladılar. Bu güzel uygulamayı yapan basın mensubu arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

 

Ordu Mesudiye Gazetesi olarak bizler, yönetici arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda yayınımıza ara vermeme, Nisan sayımızı çıkarma ve sizlere ulaştırma kararı aldık.

29 yıldan beri baskı öncesi ilk kez gazetemizin sayfalarını evden yaptık. Tashih denilen düzeltmeleri bile internet üzerinden yaptık. Matbaaya gitmedik. Dağıtımımızı PTT ile yaptığımız için paketlemek, postaya vermek için kısa süreliğine dışarı çıktık.

 

Gazeteleri PTT Postacıları dağıttığı için, onların üzerinde bu dönem çok yük var. Daha doğrusu işyerleri kapalı olduğu için, alışverişler internet üzerinden gönderilmeye, dağıtımı ise kargoyla yapılmaya başladığı için, aşırı bir kargo gönderimi var.

PTT çalışanlarının çok zorlandıklarını, yorulduklarını biliyoruz. Bu nedenle Gazetemizin dağıtım aşamasında gecikmeler olabilir. Bu durumu anlayışla karşılamanızı bekliyoruz.

 

Türkiye olarak bu korona tehditini yeneceğiz. Dünyada ve Ülkemizde sağlıklı ve mutlu günler yeniden başlayacak.

İlkbahar, tabiatın canlanmasını sağladığı gibi, umutlarımızın da yeşermesine neden olacak.

“Umut, gözle görülemeyeni görür, elle tutulamayanı hisseder ve imkansızı başarır”

“Allah bir kapıyı kaparsa bin kapıyı açar”

Umutluyuz, hep birlikte başaracağız…

 

Leave a Response